Ramazan Etkinliği

Hoş geldin, sefalar getirdin

Ufak tefek hazırlıklar (Ramazan Etkinliği şablonlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz)
Kendi el emeğim olsun dedim bugün ancak tamamlayıp paylaşabildim.
-Hoş Geldin Ramazan afişi
-30 günlük takvim (her güne bir etkinlik/ kitap okuma, dua / hadis öğrenme, hafıza/eşleştirme oyunu vb.)
-Güzel isimler ağacı için Esma’lar

Bu yıl böyle olsun istedim. Dua, sadaka, salavat, şükür kutusu/kavanozu afişlerimiz de var. Hafıza oyunu ve eşleştirme oyunu, grafik vb çeşitli aktiviteleri de zamanla ekleyeceğim. Bunların yapımını aylık takvim içine aktivite olarak ekleyip dahil ettim.

Geçtiğimiz yıllarda neler yaptık?

4 yıl önce Elif için her güne bir hediye ve içlerinde dua okuyalım, güzel bir davranış örneği gibi mesajların olduğu bir tablo hazırlamıştım (Paket içlerine ayrıca kuruyemiş, renkli etiket, minik oyuncaklar gibi sürprizler de koymuştum.Son fotoğrafta iç malzemeler var) Hazır imsakiyeyi kesip kartona yapıştırıp üstüne el baskısı kelebek ile süslemiştik.
3 yıl evvel ise biraz farklı olsun diyerek 29 güne 29 isim yazdım ve her gün için yine bir mesaj belirledim. Mesela "Bugün bir kitap okuyalım, bir arkadaşımıza gülümseyelim, yemeğe oturduğumuzda "Besmele" çekelim, sofranın kurulmasına yardım edelim" gibi... Hem yeni öğreneceği şeyler hem günlük rutin yaptığımız işlerden de yazdım.

Saksıda ise peygamberler ve onlarla ilgili birer ayet yazılı kağıtlar mevcut. Birlikte incelemek ve üstüne konuşmak için hazırlamıştım.

Önceki yıl da yine her güne bir ayet, hadis ve güzel davranış panosu yaptık. Sadaka kavanozu, şükür kavanozu ve dua kavanozu da yapmıştık.

Sadaka kavanozu için koli kartonundan bir "Sadaka Kavanozu" hazırlayarak üstüne kesik atıp arkasına bir pos¸et yapıştırdım. Biz para attıkça o paralar pos¸ette birikti. Sonra hepsini toplayıp ihtiyacı olan birine verdik (Bu yıl yine bir kavanoz yapacağız)

Hepimize Hayırlı Ramazanlar diliyorum.

Etkinlikleri PDF olarak indirmek için tıklayınız.