Okul Öncesi Yaz Etkinliği

Okul öncesi yaz etkinliği olarak kullanabilmeniz için 7 sayfadan oluşan bir etkinlik seti hazırladım. Şablonları aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Sadece yaz teması olarak değil, ilkbahar temalı olarak da kullanılabilir. Etkinlikleri oynarken aynı zamanda arı, kovan, bal ayısı gibi kelimeler üzerinden çocuğunuzla sohbet etmenizi tavsiye ederim.

1. Sayfada çizgileri kalemle tamamlayıp arıları kovana ulaştırmaya çalışıyoruz. Bu gibi çizgi çalışmaları çocuğun kalemi düzgün kullanmasını destekler ve kalem hakimiyetini arttırır. Okuma yazmaya hazırlık çalışmalarındandır. El göz koordinasyonunu ve ince motor becerilerini destekler.
2. ve 4. sayfadaki örüntü çalışmaları, sıralama becerisinin gelişmesini destekleyici etkinliklerdir.
3. Sayfada arı yapbozumuz var. Yapboz etkinlikleri, çocuğun parça bütün ilişkisini kavramasını destekleyici eğlenceli oyunlardandır. Oyunumuzda ayrıca rakam tanıma ve sıralama da vardır.
5. ve 6. sayfada yer alan boşluklara uygun rakamı yerleştirme etkinliklerimiz rakam tanımayı destekleyicidir.
7. Sayfadaki etkinliğimiz, tane hesabını ve yine rakam tanımayı destekler. Kartlardaki nesne sayısına denk gelen rakama mandal takarak ince motor becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlar.

Renkli şablonları PDF olarak indirmek için tıklayınız.

Okul Öncesi Yaz Etkinliği